top of page

 -הרצאות וסדנאות-

"הגוף איננו דבר מה שיש לנו, אלא מי שהננו. הוא האינטיליגנציה שלנו.
הוא האופן בו אנו מארגנים את מה שאנו חווים כעצמנו וכעולמנו"

(ס.מ. ג'ונסטון)

את ההרצאות והסדנאות החוויתיות מבית היוצר של "תודעה בתנועה" אפשר להזמין לקבוצות פרטיות, למוסדות ולארגונים. הם מתאימים לנשות מקצוע ומטפלות, לנשים המחפשות העצמה והעשרה, למפגשי נשים המציינים אירועים מיוחדים בחיים, ועוד. חלק מהסדנאות מתקיימות באופן קבוע בבית תודעה בתנועה, ואת חלקן ניתן להזמין באופן חד פעמי או מתמשך לקבוצות שלכן, להן אשמח לבנות סדנה או הרצאה בהתאם לאופי והצרכים הייחודיים שלכן.

לרקוד את מי שאת - סדנת הדגל של תודעה בתנועה

סדנה
במרחב מכיל ומאפשר בה נרקוד למקצבים שונים, ניפרד משיפוטיות, ונאפשר לילדה הפנימית החיונית והשמחה שבתוכנו לפרוץ החוצה. הסדנה מתאימה לכל גיל וכל אחת יכולה להצטרף, לא צריך לדעת לרקוד! הקבוצה מאפשרת לנו להיות כנות ואותנטיות, ולהתחבר לעוד נשים. להבין שלכל אחת יש את הקשיים שלה. להרגיש את המשותף והביחד. להבין שאנחנו לא לבד. להרגיש שאנחנו נמצאות במקום שבו אנו יכולות להביא לידי ביטוי את כל החלקים שיש בנו, אלה היפים וגם את המחשבות ה"פחות יפות".

לרקוד במקצבים שונים זה להתחבר לכל מיני רגשות ואיכויות שקיימים בכל אחת ואחת מאיתנו - לפגוש געגוע, עצב וגם כאב, ויחד עם זאת להתחבר לעוצמת הריפוי שיש לתנועה ולהרחבתה. להתחבר לכוחות של האהבה והחמלה כלפי עצמי וכלפי האחרות,
ללא שיפוט או ביקורת. העבודה על שחרור השפיטה העצמית היא תנאי ראשוני והכרחי שמאפשר לנו לצמוח ולהתפתח, ולהיות נשים שמובילות את החיים שלהן קדימה!  אחד הדברים הכי משמעותיים בתהליך שאנחנו עוברות בסדנה הוא ללמוד ולשחרר את הראש השיפוטי והמבקר, כי הסבל שלנו נובע מתוך מחשבות לא מיטיבות שאנו מייצרות, ונדמה לנו שאיננו יכולות לשלוט בהם. זה נכון שקשה לשלוט במחשבה שלילית, אבל אם אני דואגת לייצר שוב ושוב הרגשה של פתיחות ותחושות מיטיבות בגוף, ובמקביל מאמצת חשיבה חדשה וחיובית על עצמי - השמיים הם הגבול!תודעה בתנועה - סדנה תהליכית לנשים

בואי לחוות את קסם הרגע שבו קורה החיבור בין הגוף לנפש. הרגע בו התנועה מעוררת את המחשבה, והמחשבה משפיעה על תחושות הגוף. בסדנה נכיר את עולם התרפיה בתנועה. הקשרים בין גוף, נפש ותנועה. נחווה כיצד תנועה מאפשרת זרימה באיזורים חסומים ותקועים. נלמד שתקיעות היא רק אשליה של התודעה שלנו ומהות החיים הם זרימה ושינוי. נתחבר לערוץ הזרימה ונפתח דלת לשנות את חיינו ולהפוך אותם לטובים ומאושרים יותר. הסדנה מיועדת לנשים אשר רוצות להעמיק תובנות לגבי עצמן, דרך יצירת חוויה של חיבור בין גוף לנפש. אם את רוצה לגלות ולהבין את היחסים המופלאים שבין הגוף שלך למחשבות, לדפוסים ולאופן התנהלותך בחייך, זו הסדנה בשבילך! במפגשים נדבר על דימוי גוף, אמהות ונשיות, אכילה רגשית, יחסים ועוד... בקבוצה סגורה שעוברת תהליך של צמיחה וגדילה ביחד. הסדנה מתקיימת פעם בשבוע בימי ג' בערב או בימי שישי בבוקר. מוזמנת להצטרף באהבה!


צמיחה מתוך משבר - הרצאת השראה

בגיל 40 אובחן אצלי סרטן צוואר הרחם. הייתה זו נקודת שבר גדולה שבה החלטתי שזו הזדמנות אמיתית לעשות שינוי ולהגשים את החלומות שלי. "צמיחה מתוך משבר" היא הרצאה לקבוצות מכל הסוגים, המשלבת את הסיפור האישי שלי על הבראה, גדילה והתפתחות אישית בזכות הנסיבות המאתגרות איתן שנפלו בחלקי. היא פורשת סיפור על קושי, התמודדות וחרדה אשר הפכו להיות נקודת הזינוק שלי להעז לחיות את החיים במלואם, ולהגשים את החלום שלי להקים בית לנשים שרוצות לעשות שינוי בחייהן ולתרגל אושר.


להתיידד עם החרדה - הרצאה וכלים להתמודדות עם חרדות ופחדים

מהי חרדה? מהו ההבדל בינה לבין פחד? איך היא מתבטאת בגוף? האם ניתן להיפרד ממנה?
בהרצאה נלמד כיצד ניתן לזהות את החרדה רגע לפני שהיא מתגברת בגופנו ונקבל כלים להתמודדות עימה.להמיס את הסטרס - האם אפשר לחיות חיים ללא מתח?

הרצאה בה נדבר על המחירים שאנו משלמים כאשר אנו מנהלים חיים מלאי סטרס, וכמו כן נלמד איך סטרס משפיע על הגוף, וכיצד ניתן לזמן אל חיינו ולתרגל בהם שקט ושלווה? נקבל כלים להנכחת שקט פנימי מעולם המיינדפולנס והמיינדפולנס בתנועה.


 

הגוף במרחב הטיפולי הוורבלי - סדנאות חד פעמיות למטפלים ועו"סים

סדנה זו נועדה למטפלים, מחנכים וכל מי שעוסק בעבודה עם ילדים ובני אדם - לפיתוח מודעות בתנועה ולימוד מהותה של התרפיה בתנועה. היא מתאימה למטפלים/עו"סים בקופות חולים ומרכזים שונים, ומעניקה כלים מקצועיים מעולם התרפיה בתנועה והפסיכותרפיה הגופנית, שיכולים לעשות מהפך בעבודה עם ילדים בפרט, ועם מטופלים בכל גיל. זוהי סדנה חד פעמית שמוסיפה על הידע והנסיון שכבר צברנו כמטפלים, מאירה לנו זוויות חדשות על ידע שכבר קיים בנו, ומהווה טריגר לשינוי כיוון.

בסדנה נבין ונחווה כיצד התרפיה בתנועה מאפשרת לנו להתחבר לילד או הילדה שהיינו, ושעודנו. העבודה עם הגוף מעירה בנו זכרונות של חוויות מהילדות, ועל ידי כך מאפשרת דיאלוג חדש עם הילדים עימם אנו באים במגע. כאשר אנו לומדים להתבונן על הילד מתוך עיניו ולא מתוך ראייתנו כבוגרים ומחנכים, נפתחים לנו ערוצי תקשורת מפתיעים ואפשרויות חדשות להבנה עמוקה יותר של הילד וטיפול בו.

 

בשנים האחרונות יותר ויותר טיפולים וורבלים מחפשים מענה והרחבה דרך החיבור לגוף. שיטות כמו מיינדפולנס, התמקדות, se. פסיכותרפיה גופנית ותרפיה בתנועה נכנסות לעולם התרפיוטי ומשלימות את החלק הוורבלי. התפתחויות נוספות ניתן לראות גם בהיכנסן של השקפות עולם כמו בודהיזם למרחב הטיפולי, אשר הרחיבו מושגים כגון הזדהות ואמפתיה דרך חמלה וקבלה. מחקרים חדשניים על המוח, גמישותו והשפעת התודעה על הגוף עוזרים להטמיע תפיסות אלה יותר ויותר. תשומת לב לגוף בטיפול מאפשרת לא רק מידע נוסף על המטופל ודרכי אבחון חדשות, אלא גם מרחיבה את היכולת שלנו כמטפלים להתבונן בהשלכות והעברות דרך חוויות סומאטיות בגוף המטפל.

התחושות הגופניות והתנועה הם מקור ראשוני ובסיסי של קיומנו מאז היוולדנו, הם תמיד היו שם, הרבה לפני השלב הוורבלי והיכולת לבטא תחושות ורגשות דרך המילים והשפה. התרפיה בתנועה מעוררת את אותם חלקים "רדומים" שבנו ומניעה אותם לפעולה. התנועה מאפשרת לפתוח מקומות חסומים, מלמדת לשחרר ולהרפות. חווית התנועה במרחב תמיד תחבר אותנו לכוחות, חיוניות ושמחה, וכל הדברים האלה נחוצים מאוד למטופלים שלנו בתהליכי הריפוי והצמיחה שלהם.

 

  • בסדנה נתמקד בחשיבות הכנסת עולם הגוף לטיפול ובעבודה דרך אלמנטים של שיטות שונות המתמקדות בגוף ובתחושה.

  • נלמד כיצד לשלב אלמנטים מתוך עולם ההתמקדות וה- se (somatic experience - שחרור טראומות דרך הגוף).

  • נתרגל הקשבה לגוף מהי.

  • נלמד כיצד לעבוד עם סיפור טראומטי דרך תשומת לב להתרחשות הריגשית בגוף וכיצד זה יכול לעזור לשינוי תודעתי.

  • נרגיש, נחווה ונבין כיצד תהליכים גופניים של המטפל הופכים להיות ככלי עוצמתי למידע וריפוי.

  • הכלים שנקבל בסדנה יאפשרו לנו ללמד גם את המטופלים תרגילים להרגעה ואיזון כדי למתן את מצבם ולדעת לנהל אותו טוב יותר.

 

על המנחה: איילת לקט קינן
בעלת תואר שני בטיפול רגשי פסיכותרפויטי בתנועה. 

ניסיון של 18 שנה. בעלת קליניקה פרטית.

מרצה ומעבירה סדנאות וקבוצות בתרפיה בתנועה לנשים.

עובדת בשיטות שונות החוברות יחד ל"תודעה בתנועה" אותה היא מובילה מזה כ 7 שנים .

ניסיון קליני - עבודה במרכזי התמכרויות וגמילה שונים ברחבי הארץ .

עבודה עם תחלואה כפולה - הפרעות אישיות, הפרעות נפש והתמכרות. 

התעללות מינית והפרעות בדימוי הגוף.

עבודה על שחרור והתמודדות עם חרדה. 

bottom of page