top of page

 -ליווי והדרכת אמהות -

"אין שום דרך להיות אמא מושלמת, אבל יש מליון דרכים להיות אמא טובה"
(ג'יל צ'רצ'יל)

כמו כל אישה שהביאה ילדים לעולם, גם את בוודאי חלמת שתהיי אמא רגועה ומאפשרת, כזו שמסתכלת בפליאה וחיוך בילדים שלה, ומסורה להם באופן טוטאלי. אמא כזו שיוצרת ומשרה אווירה משפחתית טובה, חמה ועוטפת... אבל בפועל יש הרבה רגעים בהם את מוצאת את עצמך מתוסכלת מכך שזה לא ממש הולך, שאת לא מצליחה להיות האמא שכל כך רצית והבטחת לעצמך להיות! באותם רגעים את מתמלאת ברגשות אשמה שמעוררים כעסים וחוסר קבלה - גם כלפי עצמך, גם כלפי הילדים, וגם כלפי בן הזוג, השותף שלך להורות.

 

תחושות אלה יוצרות מעגל קסם שלילי המזין את עצמו. האכזבה והתנפצות האידיאל הבלתי אפשרי מקרינים על הילדים ובן הזוג, מרחיקים אותך מעצמך ומהם, מחלישים אותך ויוצרים דימוי עצמי שהולך ויורד, בטחון עצמי שהולך ומתכרסם. ממקום כזה קשה להגיע לאמהות השלווה והממלאת שהיתה בחלומך. הביקורת ותחושות הקורבנות מתגברות ומשתלטות על התמונה... אבל את המעגל הזה ניתן לשבור! ולהפוך למעגל חיובי שיעצים אותך, יגרום לך להיות אחרת מול הילדים, וישנה את התגובות שלהם אלייך - גם במצבים שבהם היית בטוחה שבלתי ניתן לשנות. 


אני מזמינה אותך למסע ייחודי של הדרכת הורים בשילוב תנועה, שיתמוך בך ביצירת השינוי. דרך חווית התנועה תוכלי להתחבר לערוץ של הילדה הפנימית הקיים בך, ומשם להתחבר לילדים שלך ממקום חדש, רענן, נקי. מתוך החיבור לילדה שבך שנשכחה, תוכלי להבין טוב יותר את חווייתם הפנימית של הילדים. תיזכרי פתאום שילד איננו "מבוגר קטן", וכי יש לו עולם מושגים ודימויים שונה שמפעיל אותו. תלמדי מה משמעותם של מאבקי הכוח שהילדים יוצרים מולך ומה מטרתם, וכך תוכלי לעקוף ולנטרל אותם בקלות, ללא זעם, עלבון וצער.


 

בהדרכה אתן לך כלים להקשיב לקולם של הילדים. להבין את צורות ההתנהגות שלהם, ולשנות את הפרשנות השלילית והמכאיבה שנתת להן עד עכשיו. תלמדי כיצד את יכולה לעזור להם לשנות את התנהגותם המפריעה להתנהגות המועילה להם ולסביבתם. תלמדי כיצד להעצים ולעודד אותם, לטפח תחושת השייכות והערך שלהם, ושלך. יחד נעמיק בהבנת שורש התגובות האוטומטיות שלך כאמא, וכיצד את יכולה לשנות. נלמד לזהות היכן נקודות החולשה והחוזקות שלך, והיכן נמצא הרגע בו את נשאבת מבלי משים למעגל הקסמים שמרחיק במקום לקרב. 


כאשר תדעי לקרוא את העולם של הילדים, ומתוכו להגיע אליהם, לא יהיו עוד מלחמות מיותרות ביניכם והקשיים ילכו ויתמעטו. תלמדי להתמודד טוב יותר עם מצבים שנראים לך לפעמים בלתי אפשריים. החיבור לילדה הפנימית שבך ירכך אותך, ויאפשר לך לחוש ולגלות את הרכות הזו עם עצמך, עם ילדייך ועם הצרכים שלהם ושלך. המיקוד שלך יהיה פחות על הישגים, משימות ומטלות ויותר על קבלה ושמחה.


 

הדרכה וליווי של אמהות יכולים להתקיים במפגשים של אחת על אחת, או בסדנה קבוצתית בה נתחבר לעצמנו דרך תנועה, ולאחר מכן נקיים סשן של הדרכת הורים - נעלה שאלות ובעיות ונדבר על הפתרונות. בשיחה נלמד להבחין בגורמים הגורמים לפער בין הרצוי למצוי, ונטמיע את ההבנה כי מה שלא עובד בבית וחוזר על עצמו, הוא זרקור המסמן לנו באופן מדויק מה ואיפה עלינו לשנות.

 

אפשר להיות אמהות טובות יותר לעצמנו ולילדינו, ולחיות בנינוחות בתוך המשפחה. אפשר לקחת אחריות על חיינו, ולקבל ליווי שיעזור לנו לחזק את משאבינו הפנימיים, ולמוסס את אותן מחשבות של קושי שחונקות אותנו ויוצרות בנו סבל. יש בנו את הכוח ללמוד איך להעצים ולעודד את הילדים שלנו, איך לשדר אהבה וקבלה ללא תנאי - קודם כל לעצמנו ובעקבות כך גם להם. יש בנו היכולת לגלות מהי הצבת גבולות בריאה, ואיך לשחרר הרגלים של פינוק, מירכוז והעסקת יתר שגורמים לסבל במקום לפשטות וזרימה.

 

הליווי שלי לאמהות בשילוב התנועה שונה מכל הדרכת הורים שהכרת. הלמידה היא גם חוויתית ולא רק שכלית. התהליך יוצר הבנה עמוקה הנחרטת גם בגוף, כי הכל נמצא בתנועה מתמדת, וכי אפשר בכל רגע נתון לשנות את הרגש, התודעה וההתנהגויות שלנו כאמהות, המשפיעות באופן ישיר על הילדים ומובילות את הבית והמשפחה. בכל רגע ורגע אנחנו יכולות לבחור להשתנות, ולשנות את החשיבה שלנו. כמה משחרר לגלות כי בסופו של דבר הכל מתחיל ונגמר בנו - אנו חופשיות להיות אמהות שמחות, גאות ומסופקות!


 

bottom of page