אל התחום הגעתי מתוך מסע אישי, בו עברתי משברים שיצרו הרבה קושי אבל גם צמיחה משמעותית, תובנות עמוקות, וחיבור לקול הפנימי ולשליחות שלי - והיום אני חולקת את כל המתנות האלה עם נשים שמגיעות לטיפולים וסדנאות. לפני כ- 13 שנה עשיתי את השינוי המשמעותי הראשון בחיי ובמקביל הפכתי לאמא. זה קרה אחרי משבר שחוויתית משלא הצלחתי להרות ועברתי מספר הפלות כשאחת מהן הייתה כרוכה בלידה מוקדמת בחודש שישי להריון. רגע עצוב שגרם לי לעצור ולשאול את עצמי האם אני רוצה להמשיך ולעסוק בעבודה האינטנסיבית שלי בתחום הטלוויזיה והתקשורת?

שאלתי את עצמי מה אני מחפשת? מה הייעוד שלי? מה הדבר שאוכל לעסוק בו ושיתן לי את השמחה ותחושת הסיפוק שכולנו מייחלים בחיינו? התחלתי במסע חיפוש. האפשרות לעצור רגע ולהקשיב לקול הפנימי שלי איפשר לי להיזכר בחלום ילדות שלי – לרקוד. נזכרתי בצלילים ובריחות של עיר ילדותי ירושלים, באקדמיה למוזיקה ומחול שהיה לי כבית. ניגנתי פסנתר, הייתי שייכת לעולם המוזיקה וחלמתי להיות כמו בנות המגמה השניה – הרקדניות. כשביימתי סרטים תיעודיים לטלוויזיה ראיתי את כוחה התרפויטי של המצלמה. סיפורים האנושיים נגעו לי ללב וריתקו אותי. ראיתי כיצד לאמנות יש כוח לרפא והוא כלי בטוי משחרר ומעצים.

בחיפושי הבנתי שאני מחפשת שילוב של אמנות, הבעה וטיפול. וכך הגעתי ללימודי תרפיה בתנועה. וגיליתי שהכלי הכי קרוב וזמין לנו לביטוי וריפוי הוא הגוף שלנו! ובעזרת התנועה קורים דברים מופלאים. משחררים, פותחים, מצמיחים. התחלתי לרקוד ולנוע וגיליתי כיצד הכל מתחיל לנוע אצלי בחיים. ערוצים חדשים נפתחו. זרימה חדשה. החלטתי להפיץ את הבשורה הטיפולית במרכזי טיפול שונים .

שנים עבדתי עם נפגעות תקיפה מינית. מכורים. בני נוער, ועוד. ראיתי כיצד הגוף שלנו והשימוש בתנועה בטיפול מאפשר דימוי גוף חיובי יותר. קבלה ואהבה עצמית. שחרור חסמים ודפוסי חשיבה שתוקעים אותנו. שינוי דפוסי התנהלות שמפריעים לנו. שיפור היחסים האישיים והבין אישיים, וכל יום התרגשתי מחדש מהחיבור הנפלא הזה שכעולם מדברים עליו: גופנפש. כולם מדברים עליו אבל לא באמת מבינים איך ולמה ומה.

חלפו השנים. הצלחתי לתמרן בין היותי אמא לשלוש בנות ובין מימוש הייעוד שלי כמטפלת בתנועה. למדתי קורסים רבים. שילבתי כלים מלימודי  הדרכת הורים במכון אדלר וכתבתי מאמר בספר. אומרים שמכל משבר צומחים ואני יודעת שזו לא קלישאה. אלוהים זימן לי מבחן נוסף ולפני כשלוש שנים ממש בסמוך לגיל 40, גיל הבינה...עברתי משבר גדול נוסף ובו נאלצתי להתמודד עם פחד גדול שקרב אותי למוות ובו נאלצתי לעבור ניתוח גדול להצלתי. תחושת רעידת האדמה והחרדה שבאו בעקבות האירוע הקשה הזה היו בלתי נמנעות. עברתי תקופה קשה מאוד אבל לא אגזים לומר שזה היה רגע מכונן עבורי. רגע שבו השתמשתי בכל הכלים שהשתמשתי בשביל אחרים כמטפלת. רגעים ובהם הצלחתי לצאת מהחרדה, לגייס כוחות, להתחבר למקום המאפשר צמיחה ושינוי.

החלטתי לצאת לעצמאות. נפרדתי ממרכזי הטיפול בהם עבדתי ופתחתי עסק עצמאי שלי שנקרא "תודעה בתנועה", שנועד להעביר את המסר ולהיות השראה לכל הנשים באשר הן. שמרגישות חסומות. שלא מצליחות לממש את החלומות שלהן, שרוצות לשפר את מערכת היחסים שלהן עם גופן. שרוצות להרגיש מאושרות יותר. נשים שחוששות מהמילה טיפול. נשים שהיו בטיפול פסיכולוגי אבל מרגישות שאלף מילים לא יכולות לבטא את מה שתנועה גופנית אקספרסיבית אחת עושה. שרוצות לנסות משהו חדש. אחר.

אני מודה בכל יום ויום מחדש על ההזדמנות שלי לצמוח מתוך משבר. אני יודעת שחלק מחיינו הוא לעבור משברים וקשיים. פרידות עוד מחכות לנו בדרך...אבל אנחנו כאן. ויש לנו שתי ברירות : האחת לשקוע אל הקושי, לבכות על מר גורלינו ובנתיים להפסיד את הכאן ועכשיו, את הרגעים הטובים או להחליט לקחת את גורלנו בידינו. וגורלינו קשור באופן בו נחליט לראות ולקחת את הדברים. בהחלטה להתחבר לכוחות. בהחלטה להיות בתנועה ולשנות את כל מה שמפריע לנו להיות מאושרות.
 
 נעים להכיר

קוראים לי איילת, נשואה לגיא ואמא לשלוש בנות (מיה, ליהי ושי), עוסקת בריפוי דרך תנועה. הטיפול בתנועה מתייחס לחיבורים בין הנפש לגוף, ומאפשר חיבור לכוחות הקיימים בכל אחד, ומאפשרים להבין את עצמנו טוב יותר, את דרכי ההתנהלות והדפוסים הלא מיטיבים שלנו שתוקעים וחוסמים אותנו. הטיפול בתנועה משפר את היחסים שלנו עם עצמנו ועם הסובבים אותנו ובעיקר זהו טיפול שהינו ברובו חוויה מעצימה המחזירה לנו את האמונה בעצמנו.